ΔΡΑΣΕΙΣΔράσεις Εργαστηρίου ΓεωπονίαςΕργαστήριο Γεωπονίας Τροφίμων και ΠεριβάλλοντοςΣχολικές δράσεις

Δύο exchef στο σχολείο μας!

Ο καλύτερος τρόπος να δίνεις συμβουλές στα παιδιά, είναι να ανακαλύψεις τι είναι αυτό που θέλουν και μετά να τα συμβουλέψεις να το κάνουν.

Και ήρθατε στο σχολείο μας και νιώσαμε πως όλοι μαζί μπορούμε! Νιώσαμε πως τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, αρκεί να δοθούν και σε εμάς οι ίδιες ευκαιρίες.

Σήμερα γεννήθηκαν πολλές ελπίδες μέσα από τη συζήτηση που έγινε με τους μαθητές. Μια συζήτηση που φώτισε ακόμα περισσότερο τον κόσμο μας, μετά από τις συμβουλές σας! Τα μάτια μας έγιναν τόσο μεγάλα που χώρεσαν όλες τις αυριανές μας επιθυμίες.

Αυτά ήταν μερικά από τα χαρακτηριστικά που είχε η επίσκεψη των φίλων πλέον, Μανόλη Παπουτσάκη και Μίλτου Αρμένη. Εκτός από τη διάχυτη συγκίνηση και έκπληξη των μαθητών μας που βρέθηκαν δίπλα σε δύο γνωστούς από την τηλεόραση chef, χαρακτηριστικό ήταν το γεγονός ότι η συζήτηση τους καθήλωσε και δεν τους κούρασε καθόλου, αφού οι συμβουλές και οι γνώσεις που τους μεταφέρθηκαν, πραγματικά γέμισαν χρώματα και αρώματα την αίθουσα που μας φιλοξένησε.

Υπεύθυνος Δράσης: Γιώργος Μαυροειδής ΠΕ88.02