1ο Βραβείο: Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αγίου Νικολάου στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό «Κύπρος – Ελλάδα – Ομογένεια: Εκπαιδευτικές Γέφυρες», στην κατηγορία Παραμύθι, με τον τίτλο: «Η ψυσιή εν σπόρος»

Στην κατηγορία Παραμύθι, με τον τίτλο: «Η ψυσιή εν σπόρος» – ένα σπονδυλωτό παραμύθι αφού γράφτηκε από τρία σχολεία – το σχολείο μας απέσπασε το 1ο βραβείο, συμπράττοντας με το Δημοτικό Σχολείο Αγίας Νάπας – Αντώνη Τσώκκου και το 4ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Νικολάου. Οι εκπαιδευτικοί που συμμετείχαν ήταν: Μαυροειδής Γεώργιος και Πλεξουσάκη Ελένη (Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αγίου Νικολάου), Γεωργαντωνάκη Ειρήνη, Κατσούλη Μερόπη και Λουκέρη Αναστασία (4ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Νικολάου), Κωνσταντίνου Γεώργιος, Στάθη Μαρία και Γεωργάκη Χριστίνα (Δημοτικό Σχολείο Αγίας Νάπας – Αντώνη Τσόκκου).

Μετάβαση στο περιεχόμενο