ΔΡΑΣΕΙΣΣχολικές δράσεις

Όλα για την αγάπη και τίποτα για αμοιβή!

Μ’ αυτό το σύνθημα, Μαθητές και Εκπαιδευτικοί του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. και του 1ου ΓΕΛ Αγίου Νικολάου, σε συνεργασία με την Τροχαία Αγίου Νικολάου και το Διοικητή της κ. Πέτρο Ζερβάκη, μοίρασαν σήμερα στους οδηγούς που περνούσαν από τον κόμβο του Αγίου Νικολάου, πασχαλινές λαμπάδες που κατασκεύασαν στο εργαστήριο. Τα κεριά τα προσέφεραν οι κύριοι Δημοσθένης Μεθυμάκης και Ιωάννης Μηναδάκης και τo Super Market Αριάδνη, με μεγάλη γενναιοδωρία.

Οι ευχές που συνόδευαν τις λαμπάδες μας εκτός από Πασχαλινές, αφορούσαν και στην ασφαλή οδήγηση, αφού οι περισσότεροι από εμάς θα μετακινηθούν και θα μεταβούν σε άλλες περιοχές για να γιορτάσουν το Πάσχα!

Ξέρουμε πολύ καλά, πως εάν δεν γίνει ανταπόδοση της αγάπης και της προσφοράς των συνανθρώπων μας προς το σχολείο μας, χάνεται η αναπνοή, χάνεται η ευχαρίστηση που νιώθουμε όταν μας προσφέρουν!

Στη δράση, συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί: Γιώργος Μαυροειδής, Ανδριανή Παπαδάκη, Ζήνα Δεμέτζου, ο Διευθυντής του 1ου ΓΕΛ Νίκος Αποστολάκης και η Ελένη Λυμπεροπούλου.

Καλό Πάσχα, Καλή Ανάσταση και μην ξεχνάμε πως: Ασφαλώς Οδηγώ!