ΔΡΑΣΕΙΣΕκπαιδευτικές επισκέψειςΣχ. Έτος 2021-2022

Επίσκεψη στους Αντιπεριφερειάρχες Λασιθίου!

Μία ιδιαίτερα όμορφη και συγκινητική επίσκεψη ήταν η σημερινή στην Περιφέρεια Λασιθίου. Μας υποδέχτηκαν οι κ. κ.Γουλιδάκης Ιωάννης Αντιπεριφερειάρχης Λασιθίου και ο κ. Ανδρουλάκης Ιωάννης, Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος σε θέματα τουριστικής ανάπτυξης και προβολής στην ΠΕ Λασιθίου.

Συμμετέχοντας η Περιφερειακή Ενότητα Λασιθίου με το δικό της τρόπο στις διακρίσεις του σχολείου μας, μας παρέδωσε βιβλία τα οποία έχουν εκδοθεί από την Περιφέρεια, με σκοπό να τα προσφέρουμε στην Οργανωτική Επιτροπή του Διαγωνισμού Κύπρος Ελλάδα Ομογένεια, Εκπαιδευτικές Γέφυρες. Οι κ.κ. Αντιπεριφερειάρχες, είχαν την ευκαιρία να ακούσουν και να μάθουν πολλά περισσότερα για το σχολείο μας, τις δράσεις του και τις διακρίσεις του.

Στην επίσκεψη συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί Γιώργος Μαυροειδής και Ζήνα Δεμέτζου.